DANIŞMA KURULU BAŞKANIMIZIN MESAJI
murat özyeğin
DANIŞMA KURULU BAŞKANIMIZIN MESAJI
 
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Şimdi.

Dünya Ekonomik Forumu’na göre, mevcut koşullar altında Amerika’da cinsiyet eşitliğinin 208 sene sonra sağlanması öngörülüyor. Ülkemiz için ise daha da uzun süreceği tahmin edilmektedir. Bu süreyi beklemeyi düşünemeyiz. Çünkü gezegenimizin ve ekonomilerimizin giderek artan zorluklarıyla başa çıkabilmemiz için, toplumdaki herkesin temsiline ve tüm yeteneklerin kullanılmasına ihtiyaç var. Eşitlik olgusunu toplumun her kademesine yerleştirmek ve bunu en kısa sürede gerçekleştirmek için kurumları güçlendirmeye her seviyeden başlamamız gerekiyor. Biz Yönetim Kurulunda Kadın Derneği olarak ekonomimizi yönlendiren kurumların en üst karar mercilerinde, kadınların daha fazla yer alması gerektiğine inanıyor ve bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz.  Aslında var olan; tecrübesi, eğitimi ve sertifikalarıyla hazır olan ve topluma katkı sağlamaya var gücüyle çabalayan lider kadınları görünür kılmayı amaçlıyoruz.

Henüz yolun başındayız. Kadınları sadece listelerde, yayınlarda değil; Yönetim Kurulu koltuklarında göreceğimiz noktaya kadar yürümeye hazırız. Çünkü ekonomik ve toplumsal kalkınmamızda kritik öneme sahip olan toplumsal cinsiyet eşitliği için, şimdi harekete geçme vakti.


Murat Özyeğin
YKKD Danışma Kurulu
Beşinci ve Altıncı Dönem Başkan

Fiba Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı

cem boyner
Cem Boyner
Boyner Grup CEO
YKKD 1.Dönem Danışma Kurulu Başkanı
“Şirketlerin yönetim kurullarında daha çok kadına ihtiyaç var. Çeşitlilik her zaman iyidir ve zenginlik getirir. İnovasyon ise çeşitliliğin olduğu ortamlarda mümkün olabilir.”
muzaffer akpınar
Muzaffer Akpınar
MV Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili
YKKD 2.Dönem Danışma Kurulu Başkanı
“Bu bir maraton. İnsanlar zamanla yüzde 50 kadın zihninin yönetim kurulu seviyesindeki kıymetini anlayacak.”
suzan sabancı
Suzan Sabancı Dinçer
Akbank Yönetim Kurulu Başkanı
YKKD 3.Dönem Danışma Kurulu Başkanı
“Kuvvetli, akıllı ve çalışkan kadınların sosyal ve ekonomik alanda seslerini daha fazla duyurması için önemli bir girişim olduğuna inandığım bu program, aynı zamanda yönetim kurullarında yüksek nitelikli yöneticiler arayan şirketlere de kaliteli bir seçenek sunuyor.”
Murat Özyeğin Cem Boyner Muzaffer Akpınar Suzan Sabancı Dinçer