PROGRAM KAPSAMI | Yönetim Kurulunda Kadın Derneği
PROGRAM KAPSAMI
 

YKKD Programının 4 temel unsuru vardır:

 

MENTORLUK PROGRAMI

Kadın Yönetim Kurulu Adayları – mentiler- Türk iş dünyasının en etkin iş insanları ve kanaat önderleri ile 18 ay süre zarfında ortalama 9 görüşme yaparak mentorluk alırlar. Mentorlar, her dönemde yeni bir kadın aday ile çalışıp, onların Yönetim Kurulu rollerine hazırlanmasında önemli rol üstlenirler.

 

SERTİFİKA PROGRAMI

Mentiler bu süre zarfında Bağımsız Yönetim kurulu Üyeliği kapsamında tasarlanan gelişim ve sertifika programına katılırlar. İş ve akademik dünyadan tecrübeli isimlerden farklı konularda eğitim alırlar. Saygın üniversite ve kurumlar tarafından akredite edilen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı 18 aylık dönem boyunca dört modülden oluşur.

 

 

TAMAMLAYICI GELiŞiM YOLCULUĞU, SEMiNER, PANEL VE KONFERANSLAR

Mentiler, program dahilinde her çeyrekte panel ve konferanslara katılır. Sertifika programında kapsanmayan, güncel detaylı ve ihtiyaca tabi etkinliklerden faydalanır.

 

DEĞERLENDİRME VE GERİBİLDİRİM SÜRECİ

Spencer Stuart tarafından gerçekleştirilen değerlendirme süreci ile mentiler güçlü ve gelişime açık alanlarını yakından tanır, yolculuğunu mentor ile sistematik bir şekilde planlama imkanı bulur..