Yönetim Kurulunda Kadın Derneği
‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

Şubat 2020

YKKD

BAŞKANIN MESAJI

Merhaba,

YKKD, yılı AB fonu kapsamında gerçekleştirdiğimiz çok önemli faaliyetler ile kapattı; derneğimizin tanıtım filmini çektik, savunuculuk eğitimimizi aldık ve Ankara, Londra, Brüksel ziyaretleri ile paydaşlarımızı artırdık ve yeni iş birliği fırsatları hakkında görüştük. YKK Programımızdan mezun güçlü adaylarımızın, kurumlar tarafından daha bilinir olmalarını sağlamak için Mezun Albümümüzü hazırladık. Kapanış etkinliği olarak da “İş Dünyası Tartışıyor: Kotayla mı, Kotasız mı” temalı bir münazara gerçekleştirdik. Doğru cevabın ne olduğundan çok bunu tartışmanın gereğine inandık.

Yeni yıla ise Mentorluk Programımızın 4. Dönemini lanse etmenin coşkusuyla başladık. Aramıza yeni katılan menti ve mentorlarımızla daha da güçlendik. İş dünyasının en tepesinde eşitlik ve çeşitliliğin sağlanması için yolumuz uzun olsa da her geçen gün daha sağlam adımlarla yürüyoruz.

E-bültenlerimiz ile sizleri hayata geçen faaliyetlerimiz ile ilgili bilgilendirmek ve dünyadan da güzel uygulamaları paylaşmayı amaçlıyoruz. Görüşleriniz ve yorumlarınızı duymaktan mutlu oluruz.

  • Hande Yaşargil
  • YKKD Başkanı

Türkiye’de daha fazla kadının yönetim kurullarında yer almasını sağlamak hedefiyle kurulan Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'mizin Mentorluk Programının 4. Dönemi başladı. Danışma Kurulu Başkanlığının devri ve mentor-menti eşleşmelerinin açıklandığı lansman gecesi Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşti.

Etkinliğe ilişkin detaylar için tıklayınız.

Lansman gecesi
Görev Değişikliği

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 2. ve 3. Dönem Danışma Kurulu Başkanı olarak görev alan Suzan Sabancı Dinçer, görevini Murat Özyeğin'e devretti.

Aşağıdaki faaliyetler Avrupa Birliği Yerel STK’lar Hibe Programı
‘Yönetim Kurulunda Daha Çok Kadın’
Projemiz kapsamında gerçekleştirilmiştir.

İş Dünyası Tartışıyor

İş Dünyası Tartışıyor: ‘‘Kotayla mı? Kotasız mı?”

Kotayla mı? Kotasız mı? münazaramızı gerçekleştirdik. İş dünyasının önde gelen isimleri münazara masasına oturdu ve yönetim kurullarında cinsiyet eşitliği sağlanması yolunda kota konusunu tartıştı.

Avrupa ile ilk temasımızı gerçekleştirdik

Avrupa ile ilk temasımızı gerçekleştirdik ve Avrupa Birliği entegrasyon sürecinde derneğimizin oynayabileceği role dair Sayın Büyükelçimiz Mehmet Kemal Bozay’dan yön aldık.

İş Dünyası Tartışıyor

İş Dünyası Tartışıyor: ‘‘Kotayla mı? Kotasız mı?”

Ankara ziyaretlerimiz kapsamında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ekibi ile görüşerek Kamu ve yerel yönetimler odaklı proje ve iş birliği fırsatlarını görüştük.

Savunuculuk Eğitimimiz

Savunuculuk Eğitimimiz

TÜSİAD Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Bahadır Kaleağası moderatörlüğünde SAVUNUCULUK eğitimimizi gerçekleştirdik.

Mezun Albümü

Yönetim Kurulu Başkanı ve fikir liderine birebir ulaşıp, daha fazla kadını Yönetim Kurulu koltuklarında görmek için desteklerini istemek, “biz de hazırız, buradayız, varız” demek için mezun albümümüzü hazırladık.

Dünyadan Haberler

Dünyadan Haberler

Goldman Sachs CEO'su David Solomon yaptığı açıklamada, yönetim kurulu üyeleri arasında en az 1 kadın olmayan şirketleri bankanın artık halka açmayacağını ve yönetim kurullarında çeşitliliğin çok önemli bir konu olduğunu belirtti.

YKKD

yonetimkurulundakadin.org

info@ykkd.org

Tarayıcıda görüntüle

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği
Posta Adresi
(123) 456-7890


üyelikten ayrıl